Такі загадкові міста Марокко

04.07.2018 By Новини Comments Off

Марокко – дивовижна країна. Саме тут кожен бажаючий може зайнятися серфінгом на кращому пляжі, чи підкорити засніжені вершини, чи прокататися на верблюді по піщаній дюні. Марокко має вихід до Середземного моря та Атлантичного океану.

Знаменита мандрівниця Олександра Устінова, відвідавши цю країну, відзначила, на що необхідно подивитися, де придбати хороший сувенір, та які труднощі можливі під час мандрівки.

Перше, що ви побачите по прибутті в Марокко

Унікальне поєднання прекрасних архітектурних творінь з брудними вулицями і доволі обшарпаними будівлями – саме це найперше кидається у очі туристам. У Марокко на стихійних ринках торгують прямо із землі. Як правило, торговців можна знайти у Медині – старій частині міста, на межі якої стоїть висока стіна. Це надає місту виду середньовічної фортеці.

Якщо порівняти рівень життя в країні, вартість товарів і продуктів харчування, то він в декілька раз перевищує українські показники. Так, дохід на душу населення у три рази вищій, ніж в Україні. А якщо ви хочете посмакувати обідом в кафе, приготуйте біля 30 євро.

Але, незважаючи на такі показники, сервіс знаходиться на доволі низькому рівні. Ні про які європейські стандарти мова не йде.

Куди відправитися, щоб подивитися диковинки і спробувати смаколики

Не можливо відвідати Марокко і не оглянути найцікавіші місця цієї країни. Це можуть бути:

  1. Кози на деревах – для них не вистачає трави на землі і вони харчуються прямісінько з дерева. Тому не дивуйтесь, якщо побачите кіз, які примостилися на гіллі та ласують молодим листям.
  2. Лісові мавпочки, які доволі часто вискакують на дорогу при перетині гір. Вони можуть без проблем відібрати у вас їжу. Тому бізнес по продажу корму для них тут процвітає. Кожен турист радий погодувати власноруч таку тваринку.

Окремо про напої

Марокко – це країна, що славиться своїми фрешами. Особливо із апельсинів. Їх можна придбати за смішну ціну – біля 5 дирхам (це 0,25 долара). І, не дивлячись на це, напої дуже смачні.

Практично все населення, особливо чоловіча половина країни, п’є чай. Сміючись, корінні мешканці називають його афродизіаком. Чай обов’язково зелений з достатньою кількістю свіжої м’яти. Його листя заварюють, а потім додають ароматні прянощі і шматочок цукор на склянку. Правда, він займе половину всієї ємкості. Чорного чаю ви не знайдете ніде в Марокко.

Не дивуйтеся, якщо побачите чоловіків у кафе, що знаходяться там не одну годину. Це звична поведінка сильної половини для даної країни. Жінок там не буває.

Що стосуються алкогольних напоїв, на прилавках магазину вони відсутні. В провінції Фесі і в деяких інших взагалі заборонено їх продавати. А в деяких містах виключення зробили лише для туристів.

Не дивлячись на це, марокканці роблять божественне вино. Особливо ті, що проживають в північній частині країни. Користується великою популярністю так зване «сіре» вино. Хоча Каберне, Мерло не поступається своїм смаком.

Особливості їжі

Їжа в Марокко не може похвалитися своєю різноманітністю. Правда, тут готують прекрасний кус-кус (її смакують бербери) і тажир (тушковане м’ясо з різними овочами). Що стосується останнього, його варто замовляти на вечерю, адже по традиціям його приготування починається тільки після обіду.

У Марокко доволі популярна вулична їжа. Тут можна знайти бургери з самою різноманітною начинкою (є навіть с рибою) на картоплю фрі. На приготування цих страв витрачають лічені хвилини, а смак – незабутній.

Якщо говорити про фрукти, вони дуже солодкі і смачні, а їх вартість доволі смішна. Тому обов’язково скуштуйте. Єдина порада: не купуйте яблук. Це саме розчарування.

У Марокко рай для любителя морських продуктів. Тут прямо на вулиці продають устриці, варені равлики.

Ринки

Ринки та торгові площі у Марокко становлять частину культури країни. Розмаїття товару на них вражає. Тут продають всі і все.

Сахара

По праву називають більшу частину Сахари мертвою землею. Якщо подивитися уважно, то на сотні кілометрів ви не побачите нічого, крім безкраїх пісків і скам’янілих молюсків, комах.

Торговці Марокко і на цьому вирішили заробити. Вони полірують такі знахідки і продають рештки, як сувеніри.